FAQ

TELEVÍZIE


 EXISTUJÚ APLIKÁCIE, KTORÉ UMOŽŇUJÚ OVLÁDANIE TELEVÍZIE POMOCOU TABLETU ALEBO TELEFÓNU?

Pre SMART TV sú v súčasnej dobe k dispozícii dve aplikácie:

1) SMART REMOTE – diaľkový ovládač pre pohodlné ovládanie TV pomocou telefónu.

Na stiahnutie:

– pre Android tu                                        – pre iOS tu

android        iOS

 

AKÁ KLÁVESNICA JE KOMPATIBILNÁ (PODPOROVANÁ A PLNĚ FUNKČNÁ) SO ZAKÚPENOU SMART TELEVÍZIOU?

S televíziami nie je kompatibilná žiadna predávaná klávesnica. Môžete však používať klávesnicu, ktorá je súčasťou aplikácie SMART REMOTE alebo SMART CENTER. Aplikáciu môžete stiahnuť pre smart telefóny alebo tablety.

TELEVÍZIA MI NEPREHRÁVA NIEKTORÉ AVI SÚBORY. JE MOŽNÉ TO NEJAKÝM SPÔSOBOM OPRAVIŤ?

S najväčšou pravdepodobnosťou budú problémy spôsobovať použité kodeky. TV nepodporuje DivX kodeky.

TELEVÍZIA MI NEPREHRÁVA VIDEÁ NA INTERNETOVÝCH STRÁNKACH. JE MOŽNÉ TO NEJAKÝM SPÔSOBOM OPRAVIŤ?

Nie je, televízie nepodporujú Flashové videá, ktoré sa používajú na internetových stránkach.

PODPORUJÚ TELEVÍZIE GOGEN VYSIELANIE HBBTV?

Všetky SMART televízie podporujú HbbTV vysielanie.

JE MOŽNÉ NA TV S PRIPOJENÝM USB ZARIADENÍM, NAHRÁVAŤ I PRI VYPNUTEJ TV, TEDA, ŽE SI NAPR. CEZ PROGRAMOVÉHO SPRIEVODCU NASTAVÍM PROGRAM PRE NAHRÁVANIE, VYPNEM TV DO STANDBY REŽIMU A PROGRAM SA NAHRÁ?

Nastavený program sa nahrá. TV bude v okamihu nastaveného nahrávania vypnutá v pohotovostnom režime, nezapne sa. Prebiehajúce nahrávanie bude signalizované blikaním LED diódy na čelnom paneli.

RÁNO OKOLO 3-TEJ HODINY ZAČNE BLIKAŤ DIÓDA NA TV. NIEKEDY BLIKÁ 5 MINÚT, NIEKEDY DLHŠIE A NIEKEDY AŽ DO RÁNA. MÔŽETE MI PROSÍM PORADIŤ AKO POSTUPOVAŤ, ABY SOM NEMUSELA TELEVÍZIU NA NOC VYPÍNAŤ Z ELEKTRINY?

Blikanie LED diódy signalizuje vyhľadávanie aktualizácie softwaru, malo by k nemu dochádzať približne o 3:00 ráno. Nastavenie vyhľadávania softwaru a teda i blikanie diódy môžete vypnúť v MENU/NASTAVENIA/ĎALŠIE NASTAVENIE/AKTUALIZÁCIA SOFTWARU, stlačte OK a deaktivujte vyhľadávanie.

TABLETY


KDE NÁJDEM INFORMÁCIU O AKTUALIZÁCII FIRMWARE?

V prípade, že bude vydaná aktualizácia firmware, nájdete o nej informácie v sekcii firmware.

PODARILO SA MI ZABLOKOVAŤ TABLET NESPRÁVNYM GESTOM/PINOM/HESLOM. JE MOŽNÉ VYKONAŤ OBNOVENIE DO TOVÁRENSKÉHO NASTAVENIA I V DOMÁCICH PODMIENKACH?

Ano, je to možné. Obráťte sa prosím s otázkou na našu podporu, kde Vám poskytnú potrebné informácie.

CHTEL BY SOM SA SPÝTAŤ, KOĽKO BY STÁLA VÝMENA DISPLEJA NA TABLETE. DOŠLO K JEHO MECHANICKÉMU POŠKODENIU.

Pre vyčíslenie opravy je treba posúdiť stav poškodenia v servise. Nevieme, či je prasknutý displej alebo dotykové sklo, príp. oba diely. Od toho sa bude odvíjať i celková cena opravy. Obraťte sa prosím s otázkou na náš servis, kde Vám následne oznámia cenu opravy.

SMART BOXY


U VÝROBKU SB 2002 JE UVEDENÉ, ŽE JE MOŽNÉ OKREM DIAĽKOVÉHO OVLÁDAČA POUŽIŤ BEZDRÔTOVÚ KLÁVESNICU A MYŠ. NIKDE ALE NIE JE UVEDENÁ ŠPECIFIKÁCIA KLÁVESNICE A MYŠI. MÔŽETE MI ZASLAŤ INFORMÁCIE, O AKÝ TYP SA JEDNÁ?

Konkrétnu klávesnicu/myš Vám odporučiť nedokážeme, ale pri testovaní prístroja sme používali bežne dostupné bezdrôtové klávesnice s myšou 2,4 GHz a so žiadnou sme nemali problémy. Všetky s prístrojom normálne fungovali.

ZAKÚPILA SOM SI OD VÁS SMART BOX GOGEN SB 2002. PODĽA VÝROBCU MÁ BYŤ VNÚTORNÁ PAMÄŤ 4GB, ALE PRÍSTROJ MI HLÁSI LEN 2GB PAMETE. CHCEM SA TEDA SPÝTAŤ, KDE JE CHYBA?

Smart box Gogen SB 2002 má skutočne vnútornú pamäť 4GB. To, že z vnútornej pamäte je k dispozícii približne 2GB, je spôsobené tým, že do celkovej kapacity je zahrnutý i operačný systém (firmware) a predinštalované aplikácie. Inými slovami časť vnútornej pamäte je vyhradená pre OS a aplikácie. Rovnaké je to i u všetkých ostatných podobných zariadení ako sú smart telefóny a tablety s OS Android.

VRECKOVÉ HRY


KÚPILI SME SI VRECKOVÚ HRU MAXI HRY. MÁM OTÁZKU. POKIAĽ VLOŽÍM NABÍJACIE BATÉRIE A ZAPNEM PRÍSTROJ, BUDÚ SA CEZ USB KÁBEL BATÉRIE DOBÍJAŤ ALEBO NIE?

USB vstup slúži výhradne na napájanie výrobku, nabíjať batérie týmto spôsobom nie je možné.

ČÍTAČKY KNÍH


ČÍTAČKA ZAMRZLA – NA DISPLEJI ZOBRAZUJE STÁLE ROVNAKÚ INFORMÁCIU, NEREAGUJE NA TLAČIDLÁ.

Nemusí sa jednať o závadu čítačky, ale môže ísť o vybitú batériu. Čítačka je vybavená displejom e-ink, ktorý má vlastnosť  zobrazovania poslednej informácie a to i bez energie (teda pred úplným vybitím batérie). Energiu spotrebováva výhradne pri zmene zobrazovanej informácie. Preto sa môže čítačka javiť ako zamrznutá, pritom môže byť len vybitá batéria. Skúste batériu niekoľko hodín nabíjať. Po nabití môžete skúsiť čítačku resetovať stlačením tlačidla Power počas  6 – 8 sekúnd.

CHCEL SOM ČÍTAČKU PO DLHŠEJ DOBE (NEPOUŽÍVANIA) ZAPNÚŤ, ALE UŽ NEFUNGUJE.

Pokiaľ je batéria v stave hlbokého vybitia, je treba po pripojení nabíjačky (USB kábla) vyčkať i niekoľko desiatok minút, než ju bude možné zapnúť. K úplnému nabitiu dôjde až po cca 6-tich hodinách.

CHCEL BY SOM SA  SPÝTAŤ, KOĽKO BY STÁLA VÝMENA DISPLEJA, DOŠLO K JEHO MECHANICKÉMU POŠKODENIU.

Obráťte sa prosím s otázkou na náš servis, kde Vám oznámia cenu opravy.

AUTOKAMERY


ZAKÚPIL SOM KAMERU CC 208 A BOHUŽIAĽ U NEJ NEFUNGUJE ZVUK. SKÚŠAL SOM KAMERU I RÔZNE NASTAVOVAŤ ALE BOHUŽIAĽ BEZ VÝSLEDKU. MÁTE NEJAKÝ TIP, AKO ZABEZPEČIŤ FUNGOVANIE ZÁZNAMU ZVUKU?

Nahrávanie so zvukom je možné u auto kamery CC208 zapnúť/vypnúť stlačením a podržením tlačidla ON/OFF do doby než sa ozve pípnutie (obdobný zvuk, ktorý počujete pri stlačení tlačidiel zapnutej kamery). Pokiaľ sa Vám nedarí týmto spôsobom nastaviť nahrávanie so zvukom, resetujte kameru (v režime video stlačte 2x tlačidlo MENU a pomocou šípiek vyberte voľbu RESET).

PRENOSNÉ DVD PREHRÁVAČE


 JE MOŽNÉ PRENOSNÉ DVD PREHRÁVAČE POUŽIŤ TAKTIEŽ V NÁKLADNOM AUTE?

Nie, bez meniča napätia je možné prenosné DVD prehrávače použiť len v automobiloch, ktoré majú elektrickú sústavu 12V.

VŠEOBECNÉ


POTREBUJEM UŽÍVATEĽSKÝ MANUÁL KU SVOJMU VÝROBKU. KDE HO MÔŽEM, ZÍSKAŤ?

Návody k väčšine výrobkov sú uložené priamo v detailoch výrobkov v záložke „NÁVOD“. Tento si potom môžete stiahnuť a uložiť vo formáte pdf. Pokiaľ u výrobku nenájdete návod, napíšte nám otázku.